Oliwy monocultivar to wyjątkowe oliwy, które produkuje się wyłącznie z jednej odmiany oliwek. Te oliwy extra vergine, czyli najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia, wytworzono w warunkach, które zapobiegały zmianom ich właściwości. Sprawdźcie skąd pochodzą, czym się charakteryzują i do jakich dań pasują.
Jak pewnie zauważyliście w czasie warsztatów gotowania używamy najlepszej oliwy extra vergine do różnych włoskich dań. Bez niej nie ma mowy o spaghetti aglio olio e peperoncino, smażonym steku czy bruschettcie. Oliwa jest też doskonała jako do przepisów, które wymagają specjalnego wykończenia. I właśnie w takich przypadkach warto sięgnąć po oliwy monocultivar. W Akademii używamy nagradzanych na całym świecie oliw Monini Monocultivar, o których Wam opowiemy.
Oliwa z oliwek: przepisy
Burrata z pomidorami i Oliwą Monini Monocultivar Coratina
Monini Monocultivar Coratina to oliwa, która wytwarzana jest z najlepszych odmian oliwek z regionu Apulii. Ma charakterystyczny, wyrazisty smak z mocnymi gorzkimi i pikantnymi nutami. Pojawia się więc pytanie, do czego można używać tę oliwę? Monocultivar Coratina sprawdzi się do gęstych zup, grillowanej wołowiny oraz dziczyzny. Doskonale dopełni smak carpaccio oraz warzyw. Zobaczcie, jak serwujemy delikatną burattę z kilkoma kroplami Monini Monocultivar Coratina.
Tatar z tuńczyka z oliwą Monini Monocultivar Nocellara
Zapach oliwy z sycylijskiej odmiany oliwek Nocellara przywodzi na myśl listki pomidora, skoszoną trawę z nutą mięty i słodkiego migdała. Jaki ma smak Monini Monocultivar Nocellara? Zrównoważony smak, dzięki temu znajdzie szerokie zastosowanie w kuchni. Dzięki owocowym nutom oliwa Monocultivar Nocellara doskonale pasuje do świeżych sałat, warzyw oraz białych mięs i ryb.
Emiliano wybrał przepis na tatar z tuńczyka z dodatkiem Monini Monocultivar Nocellara >> zobaczycie go tutaj
Tatar wołowy z oliwą Monini Monocultivar Frantoio
Skarb środkowych Włoszech, czyli Monini Monocultivar Frantoio ma intensywny aromat oraz wyrazisty, dość pikantny smak. Znajdziemy w niej intensywne nuty karczocha, kardu i zielonego migdała. Ta oliwa będzie pasować do przepisów na bazie ryb oraz grillowanego i surowego czerwonego mięsa. Do tej oliwy Emiliano wybrał tatar wołowy. Zobaczcie, jak używać w kuchni wyjątkowej oliwy Monini Monocultivar Frantoio.
A Wy, czy już próbowaliście oliw Monini Monocultivar? Jakie są Wasze opinie? 💚
S M A C Z N E G O!